Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

23 lipca 2020

Dzieje się w „Hutniku” mimo koronawirusa

Mimo sytuacji epidemiologicznej Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” wznowił swoją działalność i zachowując środki ostrożności nie zostawił najmłodszych bez oferty wakacyjnej. Nie brakuje chętnych na zajęcia plastyczne, ceramiczne czy wakacyjne spotkania z gitarą w plenerze. GOK zaplanował też dwa pikniki artystyczne, a pierwszy z nich już w najbliższą niedzielę 26 lipca.

Sytuacja epidemiologiczna uniemożliwiła organizację zajęć wakacyjnych, w czasie których w minionych latach sala widowiskowa „Hutnika” wypełniona była po brzegi. Mimo to najmłodsi mogą liczyć na różnorodną ofertę zajęć, w tym plastyczne, ceramiczne, taneczne, karaoke czy gitarowe, w mniejszych grupach i bardziej kameralnej atmosferze, dzięki którym mogą kreatywnie spędzić czas i rozbudzać nowe zainteresowania.

Z myślą o rodzinach, ale i prezentacji działań sekcji, zaplanowano dwa wakacyjne pikniki artystyczne. Pierwszy z nich „Spotkajmy się na tarasie” już w niedzielę 26 lipca o 16.00 na tarasie przy GOK. To pierwsze tego rodzaju plenerowe wydarzenie odkąd epidemia zatrzymała możliwość organizacji koncertów. Można przyjść z własnym kocykiem i wygodnie rozsiąść się na trawie, posłuchać zespołu Hutnika 4 Band, złożonego z pracowników ośrodka kultury, jak również wziąć udział w animacjach plastycznych.

Drugi piknik zaplanowano na niedzielę 30 sierpnia, kiedy to odbędzie się koncert uczniów sekcji wokalnej i gitarowej, a całość również wzbogacą animacje plastyczne dla najmłodszych. Wtedy też rozstrzygnięty zostanie trwający właśnie wakacyjny konkurs plastyczny „Wakacje z gitarą”.

Jednocześnie w „Hutniku”, mimo czasu wakacyjnego, prężnie działają sekcje taneczne Studia Tańca ANIMA, wokalna pod kierunkiem Justyny Juskowiak oraz indywidualne lekcje gitary pod kierunkiem Przemysława Rychlika. Trwają też przygotowania do nowej oferty sekcyjnej, która zaprezentowana zostanie już niebawem.

Relacje z zajęć wakacyjnych, jak również efekty pracy sekcji śledzić można na fanpage „Hutnika”. Szczegółowy program zajęć w ramach „Lata z Hutnikiem” dostępny jest na stronie https://www.gok.gostyn.pl/Lato-z-Hutnikiem.html.  Zapisy na zajęcia pod numerem telefonu 65 572 79 90.

fot. GOK "Hutnik"

https://gostyn.pl/Dzieje_sie_w_Hutniku_mimo_koronawirusa.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl