Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

08 września 2023

Dołącz do nas i posprzątajmy razem świat

Burmistrz Gostynia zaprasza do udziału w 30. ogólnopolskiej Akcji „Sprzątanie Świata”. Wielki Finał Akcji odbędzie się tradycyjnie w trzeci weekend września – od piątku 15 do niedzieli 17 września 2023 r.

Jubileuszowa 30 akcja organizowana jest pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”, a jej celem jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Do wydarzenia aktywnie dołącza także Gostyń. Zapraszamy wszystkich chętnych: przedszkola, szkoły, wspólnoty mieszkaniowe i sąsiedzkie, instytucje, firmy, a także każdego mieszkańca do przyłączenia się do akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2023”.

Wszystkim uczestnikom samorząd zapewni jednorazowe rękawiczki ochronne oraz worki na odpady, które można odebrać od wtorku 12 września w Referacie Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Gostyniu przy ul. Wrocławskiej 256, pokój nr 16.

Zainteresowanych uczestników, w tym grupy prosimy o kontakt z Referatem Ochrony Środowiska, by zgłosić opiekuna grupy, ilość osób biorących udział w akcji, termin sprzątania, teren, który zamierza się sprzątnąć oraz miejsce złożenia worków z odpadami, które następnie zostaną przez samorząd zebrane. Odbiorem zebranych odpadów zajmie się Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gostyniu we współpracy z ZGO-NOVA z Jarocina.

Informacje można  zgłaszać osobiście w urzędzie lub kierować drogą mailową na adres:

-  mossentowska@um.gostyn.pl

-  mtalaga@um.gostyn.pl.

w terminie do dnia 14 września 2023 r.

 

Można skorzystać również z formularza Deklaracji przystąpienia do akcji, dostępnego poniżej.

 

Szczegółowych informacji udziela Referat Ochrony Środowiska pod nr telefonu 65 575 21 34.

Pliki do pobrania:

https://gostyn.pl/Dolacz_do_nas_i_posprzatajmy_razem_swiat.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl