Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

10 września 2018

Czytam Herberta – wydarzenie słowno-muzyczne

W czwartek 20 września 2018 roku o godz. 18.00 w salce konferencyjna Gostyńskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” posłuchać będzie można wierszy Zbigniewa Herberta. Wstęp bezpłatny.

W programie znaleźć można wiersze poety w aktorskiej interpretacji Ewy Dałkowskiej, opatrzone muzyką na żywo, w wykonaniu Dominika Rosłona. Usłyszeć będzie można m.in. „Mama”, „Głos wewnętrzny”, „Rymowanka”, „Brewiarz”, „Modlitwa Pana Cogito podróżnika”.

Ewa Dałkowska - to aktorka teatralna, radiowa i filmowa. Aktorka Teatru Powszechnego w Warszawie. Występowała w Teatrze Śląskim im. Wyspiańskiego w Katowicach. Od 1974 roku związana z Teatrem Powszechnym, zagrała tam szereg znaczących ról, zarówno w repertuarze klasycznym jak i współczesnym, m.in. : tytułową rolę w „Antygonie" Sofoklesa / Kajzara, w „Kordianie” i „Balladynie” Słowackiego oraz „Wujaszku Wani” Czechowa. Śpiewa w Kabarecie Pod Egidą Jana Pietrzaka, na wrocławskich przeglądach Piosenki Aktorskiej, a także przygotowuje własne recitale.

Dominik Rosłon – to wibrafonista, perkusista, pianista. Wykładowca na Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracował z Teatrami Muzycznymi w Chorzowie, Gdyni, Teatrem Rampa, Buffo, Och Teatr w Warszawie. Obecnie współpracuje z teatrem Roma. Od 15 lat jest wykładowcą Małej Akademii Jazzu w Gorzowie. Występował u boku takich artystów jak: Krystyna Janda, Piotr Machalica, Marian Opania, Lidia Stanisławska, Mieczysław Szcześniak, Monika Brodka, Ewa Uryga.

https://gostyn.pl/Czytam_Herberta_-_wydarzenie_slowno-muzyczne_39728.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl