Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

15 marca 2019

Burmistrz debatuje o przyszłości Unii

Z udziałem burmistrza Gostynia Jerzego Kulaka odbywa się w Bukareszcie 8. Europejski Szczyt Regionów i Miast. W dwudniowym spotkaniu, zorganizowanym 14 i 15 marca 2019 roku pod hasłem „Odnowiona Europa”, uczestniczy około tysiąca europejskich, krajowych i lokalnych i regionalnych przywódców. Wspólnie debatują na temat przyszłości Unii Europejskiej.

Pierwszego dnia dyskusja dotyczyła między innymi spójności społecznej i integracji w regionach i miastach, a także planowania zrównoważonej przyszłości lokalnych samorządów. Drugi dzień jest przeznaczony na debaty tematyczne – jeden z paneli poświęcony jest prezentacji oczekiwań młodych polityków lokalnych i regionalnych wobec Unii Europejskiej, pozostałe zaś wzmocnieniu demokracji obywatelskiej, jak i zwiększeniu znaczenia dialogu obywatelskiego na poziomie lokalnym i regionalnym.

Więcej informacji na temat spotkania dostępnych jest w internecie na stronie Europejskiego Komitetu Regionów.

Jerzy Kulak został zaproszony do Bukaresztu przez Karla-Heinza Lambertza, przewodniczącego Europejskiego Komitetu Regionów, i znalazł się w ten sposób w gronie stu młodych, pochodzących z wyboru przywódców lokalnych (Young Elected Politicians), uczestniczących w bukareszteńskim szczycie.

 

https://gostyn.pl/Burmistrz_debatuje_o_przyszlosci_Unii.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl