Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

25 marca 2019

Biskupianki, carskie jaja i niedziela w bibliotece

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc. Z tej okazji marcowa „Niedziela w Bibliotece” przygotowana będzie pod znakiem kolorowego jajka i to w carskim wydaniu. 31 marca 2019 roku biblioteka zaprasza dzieci wraz z rodzicami na warsztaty wielkanocne, które poprowadzą „Biskupianki w podróży”.

Kolorowe pisanki wielkanocne to elementy, bez których nie wyobrażamy sobie Wielkanocy. Malowane, skrobane, oklejane, barwne lub monochromatyczne – pomysłów na ozdobienie wielkanocnych pisanek jest mnóstwo. W tym roku biblioteka zaprasza na warsztaty zdobienia wydmuszek jaj gęsich inspirowanych jajkami cesarskimi Faberge – jubilerskimi cudeńkami. Będą one przepiękną ozdobą wielkanocnego stołu, ale możemy także sprawić, by były wyjątkowym prezentem wielkanocnym dla bliskiej osoby, tak jak zwykł to robić car Aleksander III.

Warsztaty odbędą się w III turach, o godzinach: 13.00, 14.00 i 15.00. Zapisy przyjmowane są w wiadomości prywatnej na profilu „BibliotekaGostyn” w portalu społecznościowym Facebook. Zgłoszenia można dokonać także drogą elektroniczną wysyłając wiadomość e-mail na adres: czytelnia@biblioteka.gostyn.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Biblioteka w niedzielę będzie czynna od 13.00 do 17.00. Można będzie skorzystać z oferty oddziału dla dzieci i młodzieży, czytelni, wypożyczalni i zbiorów audio.

https://gostyn.pl/Biskupianki__carskie_jaja_i_niedziela_w_bibliotece.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl