Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

12 października 2018

Bezpłatne badania profilaktyczne

Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego przeprowadzi bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców gminy Gostyń.

Ośrodek przeprowadzi badania dotyczące nowotworów złośliwych dolnego odcinka przewodu pokarmowego (badanie na krew utajoną w kale dla kobiet i mężczyzn od 68 roku życia) oraz chorób układu moczowo – płciowego mężczyzn (badanie krwi na PSA dla mężczyzn od 50 roku życia).

Spotkanie edukacyjne odbędzie się w środę 24 października 2018 roku o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej gostyńskiego ratusza. Podczas spotkania uczestnicy otrzymają specjalne probówki do samodzielnego przygotowania materiału do badania na krew utajoną w kale.

Badania krwi odbędą się w poniedziałek 29 października 2018 roku w godzinach 9.00–13.00 w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Tam też oddać będzie można probówkę z kałówką.

Zapisy na badania przyjmowane są w Wydziale Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gostyniu (ul. Wrocławska 256) lub pod numerem telefonu 65 575 21 70. Na badania należy zabrać ze sobą dokument tożsamości.

https://gostyn.pl/Bezplatne_badania_profilaktyczne_39806.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl