Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

13 marca 2023

745 lat Gostynia: Druga odsłona Gostyńskiej Filmoteki

Rocznicowe filmy upamiętniające powstanie miasta Gostynia wyświetlone zostaną podczas drugiego spotkania w ramach cyklu Gostyńska Filmoteka. Projekcje zaplanowano na czwartek 30 marca 2023 roku w kinie „Pod Kopułą”. Początek o godzinie 17.00. Wstęp wolny.
Rarytasem będzie materiał nakręcony w 1978 roku z okazji obchodów 700-lecia miasta. Na celuloidowej taśmie uwieczniono wszystkie wydarzenia kulturalne i sportowe z tego czasu, wraz z legendarnym pochodem wieków. Z pewnością niektórzy widzowie rozpoznają siebie z dawnych lat, albo sąsiadów bądź znajomych.
Drugi z zaplanowanych do wyświetlenia filmów zrealizowany został z okazji 740-lecia założenia Gostynia i jest opowieścią z akcentami humorystycznymi. Przed projekcją wystąpi producent Dariusz Wujek. Całość zamknie krótkometrażowa produkcja Adriana Przewoźnego.
Wszystkie prezentowane materiały wpisują się w zbliżającą się 745. rocznicę lokacji Gostynia. Po projekcjach przewidziana jest dyskusja, do której krótki wstęp wygłosi Lechosław Majchrzak, jeden z współtwórców rocznicowych obchodów z 1978 roku, wówczas dyrektor Zakładowego Domu Kultury „Hutnik”.
Organizatorami cyklu Gostyńska Filmoteka są: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu, Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” i Muzeum w Gostyniu.

https://gostyn.pl/745_lat_Gostynia_Druga_odslona_Gostynskiej_Filmoteki.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl