Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

1 kwietnia 2021

1 IV rocznica - konkursowe pytania już w sobotę 3 IV

1 kwietnia 2021 roku przypada 743. rocznica spisania dokumentu lokacyjnego, który dał początek naszemu miastu. Był to przywilej wystawiony przez księcia poznańskiego Przemysła II dla Mikołaja, syna Przedpełka z rodu Łodziów. By upamiętnić to wydarzenie, organizujemy – już po raz dziesiąty – Gostyński Urodzinowy Konkurs Internetowy. Pytania opublikujemy w sobotę 3 kwietnia w samo południe.
Dokument lokacyjny, sporządzony przez nadwornego pisarza Tylona z datą 1 IV 1278, przetrwał do naszych czasów – choć bez pieczęci (przechowywany jest w Archiwum Głównym Akt Dawnych w Warszawie). Jest to bezspornie pierwsza udana prywatna lokacja miejska w Wielkopolsce. Więcej informacji na temat tego dokumentu można dowiedzieć się z artykułu dostępnego tutaj (plik PDF).
Organizatorami 10. Gostyńskiego Urodzinowego Konkursu Internetowego są: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu, Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik”, Muzeum w Gostyniu i Gmina Gostyń. Przeprowadzony on zostanie od 3 do 5 kwietnia br. Zestaw pytań opublikowany zostanie w sobotę, 3 kwietnia o godzinie 12.00 na stronach internetowych organizatorów: biblioteka.gostyn.pl, gok.gostyn.pl, gostyn.pl i muzeum.gostyn.pl. Więcej informacji o zasadach konkursu – w naszej poprzedniej informacji oraz - szczegółowo - w regulaminie konkursu (plik PDF). 

https://gostyn.pl/1_IV_rocznica_-_konkursowe_pytania_na_weekend.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl