Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

15 stycznia 2016

101 urodziny pani Antoniny

101 urodziny będzie obchodziła w sobotę 16 stycznia 2016 r. pani Antonina Ignaszewska z Gostynia. Z życzeniami, bukietem kwiatów i upominkiem panią Antoninę w piątek 15 stycznia odwiedzili Burmistrz Gostynia Jerzy Kulak i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Kruk.

Antonina Ignaszewska z domu Maćkowiak przyszła na świat 16 stycznia 1915 roku w Starym Gostyniu. Całe życie związana jest z ziemią gostyńską. Była najmłodszą z rodzeństwa. Mając sześć lat rozpoczęła naukę w szkole w Starym Gostyniu. Jeszcze przed wybuchem II wojny światowej pani Antonina przez 7 lat, w latach 1932-1939, była prezeską Stowarzyszenia Młodych Polek na ziemi gostyńskiej. Związek małżeński ze Stanisławem Iganszewskim zawarła w 1941 roku i wtedy też przeprowadziła się do Gostynia, na ul. Poznańską, gdzie mieszka do dzisiaj.

Choć zdrowie czasem szwankuje, pani Antonina jest w świetnej formie. Czas spędza najchętniej z książką w ręku. I jak zapewnia rodzina, pani Antonina czyta ich najwięcej spośród wszystkich domowników. Jubilatka nie narzeka na apetyt. Jak podkreśla pani Antonina według niej receptą na długowieczność jest jedzenie wszystkiego i niegrymaszenie, a także picie herbat ziołowych.

Antonina Ignaszewska wychowała czworo dzieci (dwóch synów – bliźniaków i dwie córki), doczekała 12 wnucząt i 13 prawnucząt.

https://gostyn.pl/101_urodziny_pani_Antoniny.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl