www.gostyn.pl
101 urodziny pani Antoniny

101 urodziny będzie obchodziła w sobotę 16 stycznia 2016 r. pani Antonina Ignaszewska z Gostynia. Z życzeniami, bukietem kwiatów i upominkiem panią Antoninę w piątek 15 stycznia odwiedzili Burmistrz Gostynia Jerzy Kulak i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Kruk.
Antonina Ignaszewska z domu Maćkowiak przyszła na świat 16 stycznia 1915 roku w Starym Gostyniu. Całe życie związana jest z ziemią gostyńską. Była najmłodszą z rodzeństwa. Mając sześć lat rozpoczęła naukę w szkole w Starym Gostyniu. Jeszcze przed wybuchem II wojny światowej pani Antonina przez 7 lat, w latach 1932-1939, była prezeską Stowarzyszenia Młodych Polek na ziemi gostyńskiej. Związek małżeński ze Stanisławem Iganszewskim zawarła w 1941 roku i wtedy też przeprowadziła się do Gostynia, na ul. Poznańską, gdzie mieszka do dzisiaj.
Choć zdrowie czasem szwankuje, pani Antonina jest w świetnej formie. Czas spędza najchętniej z książką w ręku. I jak zapewnia rodzina, pani Antonina czyta ich najwięcej spośród wszystkich domowników. Jubilatka nie narzeka na apetyt. Jak podkreśla pani Antonina według niej receptą na długowieczność jest jedzenie wszystkiego i niegrymaszenie, a także picie herbat ziołowych.
Antonina Ignaszewska wychowała czworo dzieci (dwóch synów – bliźniaków i dwie córki), doczekała 12 wnucząt i 13 prawnucząt.
Czytaj również:
Rada osiedla Konstytucji 3 Maja zaprasza na spotkanie
Ferie w Bibliotece
Ściągnij aplikację i otrzymuj ostrzeżenia o zagrożeniach
Konkursy ofert dla organizacji pozarządowych
Sprawdź przez internet kiedy przyjedzie autobus bezpłatnej komunikacji
Planowane wyłączenia prądu
„Spotkanie z kulturą”
Koncert operetkowy „Fale Dunaju”
XXI Studium wiedzy o regionie
Z notatnika urzędnika stanu cywilnego